Egy barantázó magyarul él, gondolkodik, harcol, táncol, énekel. A legfontosabb feladata, hogy a lehető legalaposabban megismerje és magáévá tegye azt a kultúrát, amely az általa megtanult harci értékeket kifejlesztette.

Kép

29

2015 Jan

2015. 01. 29. 20:35 / 1702 olvasás / Kategória: Baranta Szerző: Káta

Az év első országos versenyén öt öskü képviselte a Kapos Baranta Egyesületet. Az eredmények magukért beszélnek.

Fergeteg havának 24. napján rendezték meg Felcsúton a IV. Wesselényi Kupát, a Baranta Magyar Kupasorozat második versenyét. A Wesselényi Kupa köztudottan a nehéz versenyszámairól híres. Ennek megfelelően a verseny szerény létszámmal összesen 17 fővel zajlott. Az I. rovásos böllön, fokos szabadvívás, karikásostor párbaj nagyon komoly megmérettetésnek bizonyult. Ennek ellenére Németh Henrik (Burk fokozatú) ostor párbajban ezüst érmet, fokos vívásban pedig bronz érmet szerzett. Ezzel megszerezte az összesített harmadik helyezetet. Gyöngyi Balázs (Bars fokozatú) pedig harci birkózásban jeleskedett, böllönben bronz érmet szerzett. Eredményeikkel mindketten kiérdemelték, hogy a Baranta Válogatott soraiba kerüljenek. Ez úton is gratulálunk nekik!

Természetesen a csapat többi tagjának sincs oka szégyenkezésre. A kendék sem adták olcsón a bőrüket. A 10-20 évvel fiatalabb, erejük teljében lévő ifjaknak nagyon meg kellet izzadniuk. Hosszú, kínos perceken át kellet keményen küzdeniük, ha le akarták gyűrni az "öregeket" és még így sem sikerült minden esetben.

Köszönjük nekik, hogy ismét öregbítették a Kapos Baranta hírnevét.

Végül az összesített versenyt Falatovics Ádám (Zrínyi Baranta) nyerte meg, a második pedig Botos Zoltán (Királyi Sólymok) lett. Gratulálunk minden részt vevőnek a sikeres helyt álláshoz.

Káta

Képek 1                        Képek 2                                 Eredmények